Tian Mu Shan pre-Qing Ming Dragon Well | Ming Qiang Tian Mu Shan Long Jing - Option: 500 g

3950 points to the loyalty system
Price
158 €

Product code
GT0690-500

Specify product selection
Variant does not exist

In Stock
pcs

This Long Jing was produced in the high mountain organic tea garden in Lin An of Hangzhou. The tea garden is located at the altitude of 800m. It was planted by the seed growing Jiu Keng Qun Ti Zong cultivar (鸠坑群体种) in 1990s. The garden has been certified organic ever since 2005. The tea is of outstanding quality thanks to high mountains, organic farming and a very rich gene source. The tea was processed by a traditional Long Jing pan frying. It gives roasted bean and orchid like flavor. The taste is intensely mellow sweet! More

Tato Dračí studna byla sklizena ve vysokohorské organické čajové zahradě v Linan v Hangzhou. (Linan je asi 60 km západně od Západního jezera a byl hlavním městem staré Číny v dynastii Nansong. Město Hangzhou se v té době jmenovalo Linan). Čajová zahrada se nachází v nadmořské výšce 800 metrů. Čajovníky vyrostly ze semen odrůdy Jiu Keng Qun Ti Zong (鸠坑群体种) v 90. letech. Mimochodem, druhý velmi rozšířený kultivar Long Jing 43 je množen řízkováním. Zahrada má od roku 2005 organickou certifikaci. Čaj má vynikající kvalitu díky umístění zahrady ve vysokých horách, ekologickému zemědělství a velmi bohatým genům z kvalitních semen. Čaj byl zpracován tradičním způsobem pečením na wok pánvi. V chuti poznáme pražené fazole a orchideje (místní lidé z Hangzhou této chuti říkají Lan Hua Dou Xiang 兰花豆香). Chuť je decentně sladká a zároveň velmi intenzivní!

Prémiová brzká sklizeň známá jako Ming Qian nebo Pre-Qingming (před Qingming) čaje Long Jing je každý rok produkována z prvních jarních výhonků před festivalem Qing Ming. Podle čínského zemědělského kalendáře od 1. do 4. dubna prší. Tato doba je zároveň státním svátkem. Po této deštivé periodě teplota roste a čajovníky začínají růst rychleji. Když jsou pupeny na čajovníku příliš velký, začíná ztrácet komplexitu v chuti čaje z nich připraveného, proto je čaj před tímto deštivým obdobím považován za ten nejlepší.

Parameters
Form loose tea
Country of origin China
Province Zhejiang 浙江
Location Linan, Tianmushan 天目山
Cultivar Jiu Keng Qun Ti Zong 鸠坑群体种
From seeds Yes
Organic Yes