Baishaxi Anhua Hunan Fu Cha Brick 300 g | Baishaxi Anhua Hunan Fu Zhuan

4,74 € Tax included

V čínské provincii Hunan najdeme několik zajímavých čajů, ale asi nejzajímavější a nejznámější je Fu Cha nebo Fu Zhuan, který řadíme do kategori čajů Hei Cha a který typicky najdeme v podobě  lisované cihly o hmotnosti 300 g. Čaj je někdy nazýván Golden Flower Tea díky přítomnosti ušlechtilé plísně Eurotium Cristatus, která připomíná male žluté kvítky a je rozprostřena po celém objemu cihly. Čaj silně rezonuje s prvkem Země (Wu Xing) a je po staletí oblíben mezi korejskými mnichy. Tibeťané a mongolové jej vždy používali jako lék na bolest břicha. První Fu Zhuan byl vyroben již v roce 1368 na počátku vlády dynastie Ming a nikdy nechyběl mezi zbožím, které se převáželo po Hedvábné stezce. 

Option

Availability: In stock

V čínské provincii Hunan najdeme několik zajímavých čajů, ale asi nejzajímavější a nejznámější je Fu Cha nebo Fu Zhuan, který řadíme do kategori čajů Hei Cha 黑茶 a který typicky najdeme v podobě  lisované cihly o hmotnosti 300 g. Čaj je někdy nazýván Golden Flower Tea díky přítomnosti ušlechtilé plísně Eurotium Cristatus, která připomíná male žluté kvítky a je rozprostřena po celém objemu cihly. Čaj silně rezonuje s prvkem Země (Wu Xing) a je po staletí oblíben mezi korejskými mnichy. Tibeťané a mongolové jej vždy používali jako lék na bolest břicha. První Fu Zhuan byl vyroben již v roce 1368 na počátku vlády dynastie Ming a nikdy nechyběl mezi zbožím, které se převáželo po Hedvábné stezce.

Fu v čínštině znamená nejteplejší část léta, což je právě obdodí sklizně čaje pro Fu Cha. Lístky se sbírají právě během nejteplejších dní léta, což má zásadní dopad na vlastnosti výsledného čaje. Lístky sklizené v létě jsou velké a silné a obsahují více fluoru a katechinů než jarní lístky. Díky tomu by měl výsledný čaj chutnat výrazně hořce, ale není tomu tak, neboť hořká chuť je eliminována během procesu fermentace (kupení lístků podobně jako u čaje Pu Er). Čajové lístky tradičně nepocházejí jen z provincie Hunan, ale také z provincií Shaanxi a Sichuan. Fu Cha je mimořádně příznivý pro trávicí trakt člověka. Lehce zahřívá organismus, což je pro trávení příznivé, ale hlavní harmonizační funkci plní probiotické bakterie Eurotium Cristatus, které fungují podobně jako probiotika v jiných potravinách (např. některé jogurty).

Japonští vědci se v poslední době hodně věnují studiu probiotických kultur v čaji a výsledky jen potvrzují již známý fakt, že čaje Fu Cha a Pu Er silně podporují spalování nezdravých tuků v těle člověka. Fu Cha má navíc silný harmonizační efekt na celý trávicí trakt člověka.

PRODUCTS FROM THE SAME CATEGORY