Tento web používá soubory cookie, aby Vám nabídnul co nejvíce personalizovaný obsah a zpříjemnil tak Váš nákup. Používáním souhlasíte s našimi pravidly pro používání souborů cookie.

Žlutý Huang Da z Shigu | Shi Gu Huang Da Cha

New nedostupný Žlutý Huang Da z Shigu | Shi Gu Huang Da Cha | GoodTea.eu

Žlutý Huang Da z Shigu | Shi Gu Huang Da Cha (Ćína)

Název žlutého čaje Huang Da Cha vychází z klasifikace tohoto druhu čajů. Žluté čaje dělíme na Huang Ya, Huang Xiao a Huang Da s ohledem na velikost čertvě sklizených lístků. Žlutý čaj ve třídě Huang Da byl poprvé vyroben v období Long Qing za vlády dynastie Ming, tedy přibližně před 400 lety. Toto období se považuje za zlatou éru žlutých čajů. Čaj Huang Da je jasným důkazem vývoje žlutých čajů od aristokratických čajů po čaje pro širokou veřejnost. V té době byl žlutý čaj ve třídě Huang Ya příliš drahý pro běžného člověka díky náročnému výrobnímu procesu. Tehdy přišla chvíle pro čaje Huang Da Cha.

Pro výrobu žlutého čaje Huang Da Cha se sbírá vždy jeden pupen a dva až tři lístky. Lístky se míchají se stopkami, které zaručí sladké tóny v chuti. Na rozdíl od běžnějších žlutých čajů, jako je např. Huo Shan Huang Ya, je Huang Da výrazně pečený, výsledkem čehož je výrazná vůně po pečených kaštanech až kávě. Čajovníky vybírané pro tento čaj mají věk 60-100 let. Lístky obsahují více než 30% polyfenolů, 15% katechinů a 5% amynokyselin.

Náš Huang Da Cha pochází z ekologické zahrady Shi Gu z vesnice Gui Hua, kterou najdeme v nadmořské výšce 1050 metrů. Najdete tam 1200 let starý strom vonokvětky, nejstarší v Číně. Každý rok, když strom rozkvete, omamná vůně vonokvětky provoní každý dům ve vesnici. Povídá se, že že tento starý strom vonokvětky je praotcem všech místních stromů a všem čajům z oblasti skrze stromy dodává zvláštní vůni. Díky vysokým horám, husté celoroční mlze a vysoké vlhkosti nabízí místní eko-zahrada dokonalé podmínky pro růst čajů.

Vlastnosti našeho čaje navrhnul a realizoval pan Jiang, starý čajový mistr z vesnice Long Jing v An Hui. Jako častý host slavné šanghajské restaurace Červený drak si dlouhodobě stěžoval na nedostupnost jeho oblíbeného žlutého čaje Huang Da Cha po jídle. Souhlasil, že vytvoří tradiční žlutý čaj speciálně pro tuto restauraci a tak se i stalo. Čaj se stal zanedlouho bestsellerem.
Další podrobnosti
Země původuČína
Místo původuGuihua, Mabu, Jinzhai, Liuan, Anhui, China
Formasypaný čaj

Napsat recenzi

Prosím přihlaste se nebo se registrujte pro napsání recenze
  • Kód výrobku: GT0613
  • Dostupnost: nedostupný
  • 288 Kč
  • Cena bez DPH: 250 Kč

Dostupné možnosti

Tagy: žlutý, huang, shigu, cha, ćína