Tento web používá soubory cookie, aby Vám nabídnul co nejvíce personalizovaný obsah a zpříjemnil tak Váš nákup. Používáním souhlasíte s našimi pravidly pro používání souborů cookie.

Ženšenový Oolong z Fujianu | Fujian Ren Shen Wu Long

nedostupný Ženšenový Oolong z Fujianu | Fujian Ren Shen Wu Long | GoodTea.eu

Ženšenový Oolong z Fujianu | Fujian Ren Shen Wu Long (Ćína)

Kombinace ženšenu a čaje je známa po staletí. V dobách, kdy nebyly k dispozici technologie umožňující produkovat připravený ženšenový čaj se nejdříve ženšen vyvařil ve vodě a ta se následně použila pro přípravu čaje. Stejným způsobem by se dalo postupovat v případě zázvoru. V našem případě máme ovšem k dispozici kombinaci středně oxidovného starým způsobem mírně praženého Oolongu vyšší kvalitativní třídy z oblasti An Xi v čínské provincii Fujian a organicky připravovaného prášku z kořenu žen-šen. Tento prášek je pro dokreslení chuti obohacován velmi malým množstvím čaje Ku Ding a lékořice. Tradiční proces zpracování nedělá čaj tak aromatický jako např. ženšenový Oolong z Taiwanu, nicméně po chuťové stránce mu nic nechybí. 

Tento nezvyklý čaj disponuje celou řadou pro tělo člověka příznivých účinků, mezi které patří antioxidační účinky, ochlazování organismu, zpomalení stárnutí, podpora proudění energie chi a v neposlední řadě stimulace mozkových buněk a celého organismu. Čaj je velice oblíbený v Japonsku právě pro zmíněné stimulační účinky a hlavně jako výrazný lék proti stresu, což bývá často údáváno jako jeho hlavní vlastnost. Čaj nabízí velice jemnou a příjemnou chuť čínského Oolongu s květinově bylinnou vůní a příchutí ženšenu, citlivý jazyk zachytí chuť lékořice. Zkušený znalec čaje ví jak vyzkoušet, zda-li je Ren Shen Oolong kvalitní a zda-li je správně připraven. Ví, že pokud se po ochutnávání tohoto čaje napije teplé vody ve stejném množství jako čaje, musí být chuť ženšenu v ústech nadále patrná a příjemná, nekvalitní čaj nebo špatná příprava Vás o tento pocit připraví.
Další podrobnosti
Země původuČína
Místo původuFujian, Anxi
Formasypaný čaj

Napsat recenzi

Prosím přihlaste se nebo se registrujte pro napsání recenze
  • Kód výrobku: GT0137
  • Dostupnost: nedostupný
  • 245 Kč
  • Cena bez DPH: 213 Kč
  • Cena v bonusových bodech: 980

Dostupné možnosti

Tagy: ženšenový, oolong, fujianu, ren, shen, ćína