?

Tento web používá soubory cookie, aby Vám nabídnul co nejvíce personalizovaný obsah a zpříjemnil tak Váš nákup. Používáním souhlasíte s našimi pravidly pro používání souborů cookie.

Sencha Tamaryokucha - Guricha ORGANIC

Sencha Tamaryokucha - Guricha ORGANIC | GoodTea.eu

Sencha Tamaryokucha - Guricha ORGANIC (Japonsko)

Tamaryokucha (玉緑茶) je druh čaje Sencha, jehož jméno v češtině znamená "kudrnatý zelený čaj". Tamaryokucha se pěstuje a sklízí stejným způsobem jako klasická "rovnolistá" Sencha a stejně se i zpracovává, nicméně na úplném konci výrobního cyklu dochází ke změně a lístky jsou rolovány. Tento čaj je znám pod dvěma jmény. Druhé jméno je "Guricha", což také znamená "kudrnatý čaj", přičemž "guri" je starověký kudrnatý vzor v tradiční japonské architektuře a umění (poslední obrázek níže v galerii). Guricha je v dnešní době již poměrně unikátní druh čaje Sencha a vyrábí se pouze v prefekturách Shizuoka a Kumamoto.

Čaj Guricha nebo chcete-li Tamaryokucha vznikl ve 30. letech 20. století, kdy se měl stát konkurenceschopným čínským čajům vyváženým do Ruska a východní Evropy a tak se pěstitelé pokusili napodobit styl čínských zelených čajů sušených na pánvi. Nejen vzhled, ale i vůně připomíná čínské čaje. Okamžitě nás zaujme osvěžující vůně čaje pečeného na pánvi, jemná chuť a pouze decentní trpkost.
Další podrobnosti
Země původuJaponsko
Místo původu Shizuoka
Formasypaný čaj
KultivarYabukita

Napsat recenzi

Prosím přihlaste se nebo se registrujte pro napsání recenze
  • Kód výrobku: GT0481
  • Dostupnost: Na skladě
  • 369 Kč
  • Cena bez DPH: 321 Kč
  • Cena v bonusových bodech: 1476

Dostupné možnosti

Tagy: sencha, tamaryokucha, guricha, organic, japonsko