Tento web používá soubory cookie, aby Vám nabídnul co nejvíce personalizovaný obsah a zpříjemnil tak Váš nákup. Používáním souhlasíte s našimi pravidly pro používání souborů cookie.

Assam Hatialli FTGFOP 1 CL TPY - 2. sklizeň

Assam Hatialli FTGFOP 1 CL TPY - 2. sklizeň | GoodTea.eu

Assam Hatialli FTGFOP 1 CL TPY - 2. sklizeň (Indie)

Hatialli v přímém překladu z místního dialektu znamená "přichází slon". V této oblasti vždy žila velká populace slonů, které přitahovala vysoká kvalita vegetace a ovoce. Za posledních několik desítek let si čaje ze zahrady Hatialli vytvořily kult osobnosti a staly se legendou mezi čaji Assam. Ne nadarmo jsou považovány za královnu Jokai Group of Tea Gardens. Celková rozloha zahrady je 419.73 hektarů, čaj je osazen na přibližně jedné třetině a vyprodukuje se zde kolem miliónu kg čaje ročně.

Někdo po otevření sáčku s čajem Hatialli cítí meruňky, někdo citrus, ovocné prvky jsou nepopíratelné. Každý však uvádí typickou a nezaměnitelnou sladovou vůni, která se otevírá v několik vrstvách. Je to ideální ranní čaj, na který není problém si zvyknout. Velice jemná ovocná složka ve vůni a především v chuti definuje pomyslnou hranu, která celkovou chuť ohraničuje a nabízí tak možnost ji lépe uchopit.

Označení FTGFOP1 znamená "Tippy Golden Flowery Orange Pekoe #1" a popisuje kvalitu čajových lístků. Jedná se o nejvyšší kvalitu lístků a pupenů. Mezi čajovými nadšenci koluje slovní hříčka, že "FTGFOP" znamená "Far Too Good For Ordinary People".

Další podrobnosti
Země původuIndie
Místo původuAssam
Formasypaný čaj

Napsat recenzi

Prosím přihlaste se nebo se registrujte pro napsání recenze
  • Kód výrobku: GT0477
  • Bonusové body: 59
  • Dostupnost: Na skladě
  • 295 Kč
  • Cena bez DPH: 257 Kč
  • Cena v bonusových bodech: 1180

Dostupné možnosti

Tagy: assam, hatialli, ftgfop, tpy, sklizeň, indie