Tento web používá soubory cookie, aby Vám nabídnul co nejvíce personalizovaný obsah a zpříjemnil tak Váš nákup. Používáním souhlasíte s našimi pravidly pro používání souborů cookie.

Assam Doomini TGFOP 1 TPY - 2. sklizeň

Assam Doomini TGFOP 1 TPY - 2. sklizeň | GoodTea.eu

Assam Doomini TGFOP 1 TPY - 2. sklizeň (Indie)

Na severovýchodě Indie, ve státě Assam, okrese Baksa, na ploše větší než je 1040 hektarů, najdeme ve světě prosnulou čajovou plantáž Doomini. Plantáž lemuje řeka Brahmaputra, která je jedním z důležitých prvků ekosystému ideálního pro růst čaje. Vysoké teploty, časté srážky, dostatek stínu i přímého slunce, to vše se podílí na nezaměnitelném sladovém charakteru čaje. Zahrada se nachází v nulové nadmořské výšce nedaleko národního parku Manas, který je známý početnou populací opic Golden Langurs a divokých bizonů.

Kudrnaté čajové lístky mají černou barvu se zlatavými tipsy. Voní po sušených hrozinkách, medu a sedmikráskách. Čaj nabízí nálev sytě červené až čokoládové barvy, který bohatě voní po sladu, hrozinkách, medu a lékořice. Chuť je plná s výraznou texturou, která pokryje jazyk a krk podobně jako med. Je komplexní se sladovou koncovkou, která harmonizuje s typickou trpkostí černého Assamu.

Označení TGFOP1 znamená "Tippy Golden Flowery Orange Pekoe #1" a popisuje kvalitu čajových lístků. Jedná se o nejvyšší kvalitu lístků a pupenů. Mezi čajovými nadšenci koluje slovní hříčka, že "FTGFOP" znamená "Far Too Good For Ordinary People".

Další podrobnosti
Země původuIndie
Místo původuAssam, Baksa
Formasypaný čaj

Napsat recenzi

Prosím přihlaste se nebo se registrujte pro napsání recenze
  • Kód výrobku: GT0474
  • Dostupnost: Na skladě
  • 145 Kč
  • Cena bez DPH: 126 Kč
  • Cena v bonusových bodech: 580

Dostupné možnosti

Tagy: assam, doomini, tgfop, tpy, sklizeň, indie