Tento web používá soubory cookie, aby Vám nabídnul co nejvíce personalizovaný obsah a zpříjemnil tak Váš nákup. Používáním souhlasíte s našimi pravidly pro používání souborů cookie.

Gruzínský černý čaj Amiran BREAKFAST FBOP

nedostupný Gruzínský černý čaj Amiran BREAKFAST FBOP | GoodTea.eu

Gruzínský černý čaj Amiran BREAKFAST FBOP (Gruzie)

Gruzie vždy byla křižovatkou mezi Evropou a Asií a důležité místo odpočinku na starodávné Hedvábné stezce, která se táhla z Číny až do Benátek. Čaj zde trávil mnoho času na zádech mul a velbloudů. Tento velmi chutný gruzínský černý čaj je skvělá volba jak pro snídani, tak jako odpolední čaj o páté.  S mlékem či bez! Oceníte u něj především výraznou plnou chuť bez zbytečné hořkosti, která nikterak neutrpěla FBOP zpracováním.

Gruzínský princ Miha Eristavi se seznámil s čajem na své cestě Čínou kolem roku 1830. Ohromen jeho chutí se rozhodnul přivézt semena do Gruzie. V té době bylo vyvážení semen čajovníku z Číny zakázáno, ale princ schoval semena do bambusové tyče a podařilo se mu je tak propašovat ze země. Po návratu semena použil pro založení první malé čajové zahrady v Gruzii. První čaj byl v Gruzii vyroben v roce 1947.

V gruzínské mytologii je Amiran mýtický hrdina a syn Daliho. Ekvivalent v řecké mytologii je Prométheus.
Další podrobnosti
Země původuGruzie
Formasypaný čaj

Napsat recenzi

Prosím přihlaste se nebo se registrujte pro napsání recenze
  • Kód výrobku: GT0562
  • Dostupnost: nedostupný
  • 195 Kč
  • Cena bez DPH: 170 Kč
  • Cena v bonusových bodech: 780

Dostupné možnosti

Tagy: gruzínský, černý, čaj, amiran, breakfast, fbop, gruzie