Tento web používá soubory cookie, aby Vám nabídnul co nejvíce personalizovaný obsah a zpříjemnil tak Váš nákup. Používáním souhlasíte s našimi pravidly pro používání souborů cookie.

Earl Grey "Modrý květ" (Lady Grey)

Earl Grey "Modrý květ" (Lady Grey) | GoodTea.eu

Earl Grey "Modrý květ" (Lady Grey) (Cejlon)

Earl Grey ""Modrý květ"" získal své jméno díky přítomnosti modrých kvítků chrpy mezi čajovými lístky. Tento čaj bývá k nalezení také pod názvem ""Lady Grey"". Květy chrpy mají jednoduchý úkol a to ubrat čaji citrusové vůně a chuti, pro někoho až příliš výrazné, a naopak přidat vůně a chuti květinové, a celkově jej tak mírně osladit. Mezi další vlastnosti květů chrpy patří schopnost zklidňovat krk při nachlazeních, což v kombinaci s černým čajem, který mám sám o sobě oteplující charakter, dělá čaj Lady Grey ideálním čajem pro podzimní až jarní měsíce. Milovníci bergamotové vůně a chuti si jej samozřejmě neodepřou po celý rok, neboť konkrétně Earl Grey ""Modrý květ"" patří mezi nejoblíbenější zástupce kategorie čajů Earl Grey

Klasický Earl Grey je čajová směs specifické chuti a vůně, kterou čaji dodává olej z plodů bergamotového citrusovníku. Původně patřil název Earl Grey pouze čistému černému čaji, ale dnes si jej každý spojuje s bergamotovou příchutí. Čaj byl pojmenován podle britského předsedy vlády lorda Earla Greye, který v roce 1830 získal recept na čaj s příchutí bergamotu. Náš Earl Grey je postaven na směsi černého cejlonského a čínského čaje, která je ochucena bergamotovým olejem.

Další podrobnosti
Země původuCejlon
Formasypaný čaj

Napsat recenzi

Prosím přihlaste se nebo se registrujte pro napsání recenze
  • Kód výrobku: GT0306
  • Dostupnost: Na skladě
  • 169 Kč
  • Cena bez DPH: 147 Kč

Dostupné možnosti

Tagy: earl, grey, "modrý, květ", (lady, grey), cejlon