Tento web používá soubory cookie, aby Vám nabídnul co nejvíce personalizovaný obsah a zpříjemnil tak Váš nákup. Používáním souhlasíte s našimi pravidly pro používání souborů cookie.

Zelené srdce ORGANIC | Chin Xin Gan Zhi Lu Cha

Zelené srdce ORGANIC | Chin Xin Gan Zhi Lu Cha | GoodTea.eu

Zelené srdce ORGANIC | Chin Xin Gan Zhi Lu Cha (Tchajwan)

Qing Xin Gan Zi 青心柑仔 je velmi kvalitní jarní čaj z Taiwanu. Je postaven na kultivaru Qing Xin 青心, v překladu Zelené srdce, který je normálně vyhražen pro čaje Oolong především pro svou atraktivní květinovou vůni. Charakterem jej můžeme zařadit někam mezi lehoučký zelený čaj a málo oxidovaný květinový Oolong. Qing Xin Gan Zi se pěstuje kolem města Mingjian v okrese Nantou, sbírá se ručně a první sklizeň obvykle vychází na polovinu března.

Čaj dostal jméno podle použitého kultivaru Qing Xin Gan Zi, který tvoří podskupinu populárního kultivaru Qing Xin. Poddruh Gan Zi je velmi často používán pro vyšší třídy čajů Orientální kráska, neboť rostlina disponuje velkým množstvím pupenů. Díky tomu má výsledný čaj jemnější a komplexnější charakter a skvěle se hodí pro taiwanský jemný zelený čaj. Kultivar je to mezi zákazníky velmi vyhledávaný a oblíbený, ne však až tolik u samotných farmářů. Kultivar Qing Xin Gan Zi se v průběhu času přirozeně vyvinul ze svého předchůdce, který pocházel z Fujianu. Na rozdíl od ostatních vědecky vytvořených taiwanských kultivarů, které jsou odolnější a produktivnější, je s kultivarem Qing Xin více práce a menší úroda, což vede k vyšší ceně. Naštěstí navzdory tomu jeho unikátnost stojí za tu snahu většině farmářů.

Zelený čaj Qing Xin Gan Zi vytvoří průzračný nálev světlé žlutě-zelené barvy. Vůně je jemná s květinovým charakterem s lehoučce travnatými tóny. Chuť je ovocně květinová s nasládlou koncovkou.

Další podrobnosti
Země původuTaiwan
Místo původuNantau, Mingjian
Formasypaný čaj
KultivarChin Xin Gan Zhi
Nadmořská výška400 m. n. m.

Napsat recenzi

Prosím přihlaste se nebo se registrujte pro napsání recenze
  • Kód výrobku: GT0606
  • Dostupnost: Na skladě
  • 369 Kč
  • Cena bez DPH: 321 Kč

Dostupné možnosti

Tagy: zelené, srdce, organic, chin, xin, zhi, cha, tchajwan