Tento web používá soubory cookie, aby Vám nabídnul co nejvíce personalizovaný obsah a zpříjemnil tak Váš nákup. Používáním souhlasíte s našimi pravidly pro používání souborů cookie.

Zelené kadeře z Nepálu

Zelené kadeře z Nepálu | GoodTea.eu

Zelené kadeře z Nepálu (Nepál)

Tento klasický nepálský čaj byl sklizen a zpracován v nadmořské výšce 1980 metrů nad mořem v malém družstvu Chabessey. To se nachází přímo na hranici Indie a Nepálu a obvykle je možné se sem dostat pouze po úzké kamenité stezce. Všechny zde používané čajovníky jsou kultivaru China a výsledný čaj můžeme považovat za organický (BIO), protože družstvo se vzdalo používaní chemikálií v průběhu celého výrobního cyklu již před řadou let. Nestojí za tím ani tlak zákazníků a ani potřeba konkurovat jiným výrobcům, ale přítomnost nedalekého budhistického chrámu, který čaj odebírá a čistý výrobní proces byl jednou z podmínek pravidelného odběru.

Čaj se sbírá ručně, následně se peče v troubě a ještě před sušením se lístky něžně rolují. Suché lístky hrají různými odstíny zelené barvy a nabízejí lehoučké ořechové aroma. Po zalití získáme zlatavý nápoj s lehce ořechovou až květinovou vůní. Zkušený nos odhalí pražené ořechy, opékané sladké obilí a svěžest čerstvé zeleniny, mírná kultivovaná trpkost podtrhuje zajímavost tohoto čaje.

Další podrobnosti
Země původuNepal
Místo původuChabessey
Formasypaný čaj
KultivarChina

Napsat recenzi

Prosím přihlaste se nebo se registrujte pro napsání recenze
  • Kód výrobku: GT0511
  • Dostupnost: Na skladě
  • 118 Kč
  • Cena bez DPH: 103 Kč
  • Cena v bonusových bodech: 472

Dostupné možnosti

Tagy: zelené, kadeře, nepálu