Tento web používá soubory cookie, aby Vám nabídnul co nejvíce personalizovaný obsah a zpříjemnil tak Váš nákup. Používáním souhlasíte s našimi pravidly pro používání souborů cookie.

Yamabuki Nadeshiko BIO

Yamabuki Nadeshiko BIO | GoodTea.eu

Yamabuki Nadeshiko BIO (Japonsko)

Japonský čaj, jehož celé jméno je Yamabuki-Nadeshiko je jediný japonský fermentovaný čaj. Použitý proces fermentace připomíná fermentaci u čaje Pu Er. Tento čaj je výsledkem dlouholetého výzkumu experta na procesy kvašení u japonského rýžového alkoholu Sake Denbei Kawamury, který aplikoval procesy fermentace Sake (Awamori) na čaj.


Použitý čaj pochází z BIO farem umístěných na svazích pohoří Hurano v provincii Shizuoka a sklízí se v červnu. Jedná se o kultivar Yabukita, který v kontrolovaném prostředí příjde do styku s plísňovými bakteriemi Aspergillus awamori Nakazawa. Ty bychom mohli přirovnat k plísním na francouzských modrých sýrech. Na rozdíl od čaje Pu Er probíhá fermentace u Nadeshiko jen krátkou dobu. Čaj není určen ke stárnutí a s časem nezraje.


Co se chuti týče, zkušený jazyk rozpozná lékořici, karamel, slad, švestky, to vše zabaleno do chuti jemného likéru. Profesor Kawamura považuje tento čaj za zdraví prospěšný především u dospělých s cukrovkou. Čaj obsahuje výrazně méně kofeinu než běžný zelený čaj.

Další podrobnosti
Země původuJaponsko
Místo původu Shizuoka

Napsat recenzi

Prosím přihlaste se nebo se registrujte pro napsání recenze
  • Kód výrobku: GT0482
  • Dostupnost: Na skladě
  • 625 Kč
  • Cena bez DPH: 543 Kč
  • Cena v bonusových bodech: 2500

Dostupné možnosti

Tagy: yamabuki, nadeshiko, bio, japonsko