Tento web používá soubory cookie, aby Vám nabídnul co nejvíce personalizovaný obsah a zpříjemnil tak Váš nákup. Používáním souhlasíte s našimi pravidly pro používání souborů cookie.

O nás

Čajová cesta Good Tea začala již někdy na počátku 90. let. V té době byla nabídka čaje na evropském trhu velmi omezená a my jsme si přáli nabídnout zákazníkům čaj v té podobě, jak ho znali místní lidé. Díky osobním kontaktům především v Hongkongu a Číně jsme byli na českém trhu mezi prvními, kteří zákazníkům představili čaj v plné rozmanitosti. V současnosti máme zákazníky v celé Evropě i mimo ni. Jsme nejen dovozci, ale i výrobci čaje.


V Ningbo, v čínské provincii Zhejiang, spolupracujeme na výrobě sypaných, sáčkových i práškových čajů, které velkoobchodně prodáváme v Číně i jiných zemích jihovýchodní Asie. V roce 2012 jsme otevřeli malou provozní kancelář v Hongkongu. V Evropě zastupujeme přední hongkongské čajové domy Lock Cha Tea House a Ying Kee Tea House, dále pak značku Luk Yu, předního hongkongského výrobce sáčkových čajů.


Spolupracujeme na několika akademických projektech týkajících se čaje, jedním z našich partnerů je Hong Kong University. Zde probíhají laboratorní testy našich čajů na přítomnost škodlivých látek. Čelíme tak jednomu z největších problémů současnosti a nabízíme zákazníkům jen čaj, který je nejen chutný, ale především zdravý. Tím se zároveň výrazně odlišujeme od konkurence.
ZDRAVÍ


Mohlo by se zdát, že především díky internetu a ekonomické expanzi v Číně je dnes kvalitní čaj na dosah ruky. Bohužel opak je pravdou. Dnes si může čaj z místa původu koupit prakticky každý a to je paradoxně ten největší problém. Trh s čajem je, stejně jako je to v jiných oblastech, plný padělků a nebezpečných produktů, které dokáže rozpoznat jen odborník. Problém s pesticidy se nevyhnul ani pěstování čaje a čaj zákazníkem objednaný napřímo je čaj bez kontroly. V Good Tea bereme zdravotní kvality našich čajů velmi vážně a všechny čaje podstupují pravidelné laboratorní zkoušky.
KVALITA


Do našich katalogů vybíráme jen zboží nadprůměrné kvality, zahraniční i domácí výroby. Garancí kvality všech našich produktů jsou jména jako Ying Kee Tea House nebo Lock Cha Tea House, které jsou nositely nejvyšší kvality již po řadu desetiletí. Kvalitu vždy vztahujeme k ceně a tak v našem katalogu najdete produkty ve všech cenových kategoriích, od každodenních cenově velmi dostupných čajů až po čaje vzácné a legendární pro zvlášní příležitosti.
TRADICE


Podle čínských legend se tradice pití čaje zrodila již v roce 2727 p. n. l., když si císař Shen Nong převařoval vodu ve stínu čajovníku a několik lístků spadlo do kotlíku. Převařená voda nejen výborně voněla a chutnala, ale zároveň císaře velmipovzbudila a příjemně naladila. V Good Tea si tradic velmi vážíme a v našem katalogu jsou k vidění především ortodoxní čaje, některé z nich jsou v Evropě k vidění pouze u nás. Taktéž si vážíme tradičních postupů při přípravě a ochutnávání čaje a v tomto duchu i vychováváme naše zákazníky během pravidelných kurzů organizovaných pro firmy i jednotlivce.
ZNALOST


Víme odkud naše čaje pocházejí, víme jak jsou pěstovány, víme jak jsou zpracovány a víme jak je správně připravit. Víme o nich všechno. Také proto se na nás často zákazníci obracejí s dotazy všeho druhu a také proto jsme schopni vychovávat další generace milovníků a znalců čaje. Naše rozsáhlé znalosti o čaji pocházejí nejen z vlastní zkušenosti, ale také ze zkušeností našich přátel a partnerů z Číny, Japonska a Indie, se kterými již řádu let spolupracujeme.


Již dávno jsme poznali sílu čínské medicíny a čaj vnímáme jako jeden z jejich nástrojů pro dlouhověkost a celoživotní svěžest. Jak nám již potvrdil nejeden zákazník, čaj dokáže pomoci od řady neduhů. Učíme své zákazníky si čaj nejen správně připravit a vychutnat, ale také jej brát jako lék a užívat jej s ohledem na zdravotní stav, druh čaje, roční období, denní dobu a mnoho dalších faktorů. Čaj by nám měl nejen chutnat, ale především harmonizovat tělo i duši.
Vítejte ve světě dobrého čaje!