Tento web používá soubory cookie, aby Vám nabídnul co nejvíce personalizovaný obsah a zpříjemnil tak Váš nákup. Používáním souhlasíte s našimi pravidly pro používání souborů cookie.

Lžička na čaj Matcha Susudake Chashaku

nedostupný Lžička na čaj Matcha Susudake Chashaku | GoodTea.eu

Lžička na čaj Matcha Susudake Chashaku (Matcha)

Tradiční lžička na čaj Matcha v Japonsku známá jako "Chashaku" slouží pro přesné odměření práškového čaje při přípravě nápoje. 2 lžičky "Chashaku" odpovídají množství 1.5g až 2g čaje. Pro lehčí čaj Matcha, Usucha, použíjte 2 Chashaku lžičky a pro hutnější čaj Matcha, Koicha, použíjte 3 až 4 Chashaku lžičky.

Susudake znamená zakouřený bambus. Tento pochází z Irori, tradičního japonského zapuštěného ohniště (Irori open heart - ohniště jako otevřené srdce obydlí), které dříve nechybělo v žádné domácnosti. Pro výrobu Irori se používá bambus, který je během užívání vystaven žáru a kouři a to po dobu mnoha let. Takto vzniká specifická surovina, o kterou je velký zájem, je nedostupná a velmi drahá. To zdůvodňuje velký rozdíl v ceně mezi klasickou Chashaku a Susudake Chashaku. Bambus Susudake je okuřován přirozeně, takže každá lžička je trochu jiná, má jiné škrábance i vzory. Při nabírání čaje touto lžičkou Vaší myslí proběhne historie obydlí, ve kterém bylo ohniště Irori postaveno za pomocí bambusu, kteří držíte v ruce.
Další podrobnosti
Země původuJaponsko

Napsat recenzi

Prosím přihlaste se nebo se registrujte pro napsání recenze
  • Kód výrobku: GT0451
  • Dostupnost: nedostupný
  • 696 Kč
  • Cena bez DPH: 575 Kč
  • Cena v bonusových bodech: 2784

Dostupné možnosti

Tagy: lžička, čaj, matcha, susudake, chashaku