Tento web používá soubory cookie, aby Vám nabídnul co nejvíce personalizovaný obsah a zpříjemnil tak Váš nákup. Používáním souhlasíte s našimi pravidly pro používání souborů cookie.

Kamairicha Zairai

New Kamairicha Zairai | GoodTea.eu

Kamairicha Zairai (Japonsko)

Pro čaj Kamairicha 釜 炒 り 茶 se používá metoda pečení na pánvi (kamairi), namísto tradiční japonské metody napařování. Tento styl nabízí zvláštní rovnováhu mezi hořkostí a sladkostí, osvobozenou od typických trpkostí čajů ve stylu Sencha.

Když byla čajová kultura přinesena do Japonska z Číny, pro zastavení oxidace se používala metoda pečení na pánvi. Téměř všechny čajové lístky z Japonska jsou napařované, ale Kamairicha si zachovává starý „čínský styl“ pečení. Podobně zkroucený vzhed lístků (na rozdíl od jehliček u čajů Sencha). Tento čaj ukazuje jak probíhal historický vývoj výroby čaje v Japonsku. Čaj se pohybuje na pomezí mezi čínskými a japonskými čaji. Je zde u japonských čajů vyhledávaná chuť umami, ale je zde také čistá sladkost s mnohem menší svíravostí než u klasického japonského čaje. Příjemná ořechová vůně, kaštany a sladká ovocná koncovka, tento čaj je mimořádnou kombinací jemnosti a intenzity.
Další podrobnosti
Země původuJaponsko
Místo původuShizuoka
Formasypaný čaj
KultivarZairai

Napsat recenzi

Prosím přihlaste se nebo se registrujte pro napsání recenze
  • Kód výrobku: GT0629
  • Dostupnost: Na skladě
  • 269 Kč
  • Cena bez DPH: 234 Kč

Dostupné možnosti

Tagy: kamairicha, zairai, japonsko