Tento web používá soubory cookie, aby Vám nabídnul co nejvíce personalizovaný obsah a zpříjemnil tak Váš nákup. Používáním souhlasíte s našimi pravidly pro používání souborů cookie.

Hořký čaj Ku Ding | Ku Ding Cha

Hořký čaj Ku Ding | Ku Ding Cha | GoodTea.eu

Hořký čaj Ku Ding | Ku Ding Cha (Ćína)

Ku Ding Cha lidé v Číně často konzumují místo klasického zeleného čaje a to přesto, že se nejedná o skutečný čaj (Camellia sinensis), ale o bylinu. Slovo Cha v názvu je tedy poněkud zavádějící. Dále v názvu vidíme slovo "Ku", které znamená "hořký" a "Ding" je Pinyin zápis čínského znaku, který vypadá jako hrot. Právě hrot je jedním z typických tvarů, do kterých se Ku Ding upravuje po sklizni. Li Shizhen popsal Ku Ding Cha ve svém herbáři Ben Cao Gang Mu (Compendium of Materia Medica), který je dodnes považován za jedno z nejucelenějších děl, jako strom, který je zelený po celý rok a odtud také vychází jeho původní jméno Dong Qing ("Dong" znamená zimu nebo zmrzlý a "Qing" znamená zelený).

Tradiční čínská medicína popisuje Ku Ding Cha jako bylinu, která podporuje cirkulaci krve, snižuje krevní tlak, snižuje cholesterol, dokáže vyčistit hlavu a oči a má silné detoxikační účinky. Dále snižuje stárnutí mozku a srdce a pomáhá udžovat zdravou tělesnou hmotnost. Běžně se používá pro léčbu rýmy, zarudlých očí, bolestí hlavy a rhinitis. Další neméně zajímavou vlastností této byliny je schopnost eliminovat dlouhotrvající zápach z úst po požití i většího množství česneku. Milovníci specifické hořké chuti čaje Ku Ding mohou v našem katalogu dále nalézt příbuzný Čaj mraků a mlh druhu Dong Qing a Mladé lístky hořkého čaje Dong Qing.

Bylina Ku Ding se sklízí jednou i vícekrát do roka s ohledem na lokalitu a nadmořskou výšku. S ohledem na datum sklizně se následně liší i způsob zpracování a míra oxidace. Méně oxidovaný Ku Ding je zelenější a křehčí, více oxidovaný Ku Ding je tmavý a lístky smotané do špiček nebo jiných tvarů jsou poměrně pevné. Zcela původním důvodem pro vyšší oxidaci lístků byla právě jejich vyšší pevnost a možnost je jednoduše a dlouho skladovat. Zelené lístky Ku Ding disponují větším množstvím aktivních látek, nicméně nijak dominantně vůči lístkům tmavým.

Další podrobnosti
Země původuČína
Místo původuSichuan
Formasypaný čaj
KultivarIlex kaushue

Napsat recenzi

Prosím přihlaste se nebo se registrujte pro napsání recenze
  • Kód výrobku: GT0247
  • Dostupnost: Na skladě
  • 139 Kč
  • Cena bez DPH: 121 Kč
  • Cena v bonusových bodech: 556

Dostupné možnosti

Tagy: hořký, čaj, ding, cha, ćína