Tento web používá soubory cookie, aby Vám nabídnul co nejvíce personalizovaný obsah a zpříjemnil tak Váš nákup. Používáním souhlasíte s našimi pravidly pro používání souborů cookie.

Gruzínský jarní zelený čaj Paskunji

Gruzínský jarní zelený čaj Paskunji | GoodTea.eu

Gruzínský jarní zelený čaj Paskunji (Gruzie)

Tento čaj pochází z jedné z nejvíce severně položených čajových oblastí na světě. Subtropické podnebí západní Gruzie je perfektní pro růst kvalitních čajů, přičemž pro místní klima jsou typické i studené zimy a chladné noci. Chladné noci se sice podepíší na množství sklizeného čaje, ten je však o to kvalitnější. Nízké teploty nám zaručují malé množství škůdců a činí čajovník celkově zdravější, což dovoluje pěstovat čaj přirozeně bez použití chemie. Díky poměrně velkým rozdílům mezi nočními a denními teplotami roste čajovník pomaleji a pupeny jsou tak velmi delikátní a voňavé, s nezaměnitelnou chutí. Oxidace je podobně jako u japonských čajů zastavena horkou parou, čímž získáváme lístky tmavě zelené barvy a po zalití nálev sytě žluté barvy. Vůně je příjemně ovocná, evokuje meruňkový sad. Chuť je čistá bez jakékoliv nadměrné hořkosti.

Gruzínský princ Miha Eristavi se seznámil s čajem na své cestě Čínou kolem roku 1830. Ohromen jeho chutí se rozhodnul přivézt semena do Gruzie. V té době bylo vyvážení semen čajovníku z Číny zakázáno, ale princ schoval semena do bambusové tyče a podařilo se mu je tak propašovat ze země. Po návratu semena použil pro založení první malé čajové zahrady v Gruzii. První čaj byl v Gruzii vyroben v roce 1947.

V gruzínské mytologii je Paskunji okřídlená bytost podobná Fénixu, která pomáhá hrdinům (např. Amiran) a lidem. Žije v podsvětí a bojuje tam s hady. Hrdinové jej zkrotili upálením jednoho z jeho per, aby je mohl přenášet z místa na místo a léčit jejich nemoci a zranění.

Další podrobnosti
Země původuGruzie
Formasypaný čaj

Napsat recenzi

Prosím přihlaste se nebo se registrujte pro napsání recenze
  • Kód výrobku: GT0563
  • Dostupnost: Na skladě
  • 245 Kč
  • Cena bez DPH: 213 Kč
  • Cena v bonusových bodech: 980

Dostupné možnosti

Tagy: gruzínský, jarní, zelený, čaj, paskunji, gruzie