Tento web používá soubory cookie, aby Vám nabídnul co nejvíce personalizovaný obsah a zpříjemnil tak Váš nákup. Používáním souhlasíte s našimi pravidly pro používání souborů cookie.

Gruzínský divoký černý čaj Ghmerti WILD ORGANIC

Gruzínský divoký černý čaj Ghmerti WILD ORGANIC | GoodTea.eu

Gruzínský divoký černý čaj Ghmerti WILD ORGANIC (Gruzie)

Mimořádný čaj divoce rostoucí v gruzinských lesích. Povídá se, že čaje před stovkami let vysadili lidé prince Mihy a poté nechali plantáž svému osudu. Časem čajovníky zmizely v lesním porostu, který rostl výrazně rychleji. Čajové stromy tak získaly velkou sílu a stabilitu nejen díky kvalitní lesní půdě plné živin, ale také díky tomu, že je stovky let nikdo nesklízel. Rostou přirozeně zastíněné lesním porostem část dne prozářeného sluncem. Čaj je tak kvalitní po všech směrech. Velké čajové listy nabízejí celou řadu nálevů vyvážené chuti bez hořkých tónů, citlivý jazyk rozpozná vlašské ořechy a lesní bobulové plody v medovém kabátě.

Gruzínský princ Miha Eristavi se seznámil s čajem na své cestě Čínou kolem roku 1830. Ohromen jeho chutí se rozhodnul přivézt semena do Gruzie. V té době bylo vyvážení semen čajovníku z Číny zakázáno, ale princ schoval semena do bambusové tyče a podařilo se mu je tak propašovat ze země. Po návratu semena použil pro založení první malé čajové zahrady v Gruzii. První čaj byl v Gruzii vyroben v roce 1947.

V gruzínské mytologii je Ghmerti nejvyšší božstvo a vůdce panteonu bohů. Je to všemocný Pán vesmíru a jeho stvořitel.
Další podrobnosti
Země původuGruzie
Formasypaný čaj

Napsat recenzi

Prosím přihlaste se nebo se registrujte pro napsání recenze
  • Kód výrobku: GT0560
  • Dostupnost: Na skladě
  • 352 Kč
  • Cena bez DPH: 306 Kč
  • Cena v bonusových bodech: 1408

Dostupné možnosti

Tagy: gruzínský, divoký, černý, čaj, ghmerti, wild, organic, gruzie