Tento web používá soubory cookie, aby Vám nabídnul co nejvíce personalizovaný obsah a zpříjemnil tak Váš nákup. Používáním souhlasíte s našimi pravidly pro používání souborů cookie.

Gruzínský divoký bílý čaj Kamar WILD ORGANIC

Gruzínský divoký bílý čaj Kamar  WILD ORGANIC | GoodTea.eu

Gruzínský divoký bílý čaj Kamar WILD ORGANIC (Gruzie)

Mimořádný čaj divoce rostoucí v gruzinských lesích. Povídá se, že čaje před stovkami let vysadili lidé prince Mihy a poté nechali plantáž svému osudu. Časem čajovníky zmizely v lesním porostu, který rostl výrazně rychleji. Čajové stromy tak získaly velkou sílu a stabilitu nejen díky kvalitní lesní půdě plné živin, ale také díky tomu, že je stovky let nikdo nesklízel. Rostou přirozeně zastíněné lesním porostem část dne prozářeného sluncem. Čaj je tak kvalitní po všech směrech. Drobné čajové listy nabízejí celou řadu nálevů svěží květinově bylinné chuti, citlivý jazyk rozpozná chuť lesního maliníku, lněného semínka, limetky a máty. Vůně je velmi jemná a nadýchaná, plná květin.

Gruzínský princ Miha Eristavi se seznámil s čajem na své cestě Čínou kolem roku 1830. Ohromen jeho chutí se rozhodnul přivézt semena do Gruzie. V té době bylo vyvážení semen čajovníku z Číny zakázáno, ale princ schoval semena do bambusové tyče a podařilo se mu je tak propašovat ze země. Po návratu semena použil pro založení první malé čajové zahrady v Gruzii. První čaj byl v Gruzii vyroben v roce 1947.

V gruzínské mytologii je Kamar dcera boha nebes, je symbolem božského ohně. Její krása přiměla Amirana, aby ji unesl z nebes.
Další podrobnosti
Země původuGruzie
Místo původuImereti
Formasypaný čaj
Nadmořská výška700 m n. m.

Napsat recenzi

Prosím přihlaste se nebo se registrujte pro napsání recenze
  • Kód výrobku: GT0583
  • Dostupnost: Na skladě
  • 326 Kč
  • Cena bez DPH: 283 Kč
  • Cena v bonusových bodech: 1304

Dostupné možnosti

Tagy: gruzínský, divoký, bílý, čaj, kamar, wild, organic, gruzie