?

Tento web používá soubory cookie, aby Vám nabídnul co nejvíce personalizovaný obsah a zpříjemnil tak Váš nákup. Používáním souhlasíte s našimi pravidly pro používání souborů cookie.

Farmářská Genmaicha

Farmářská Genmaicha | GoodTea.eu

Farmářská Genmaicha (Japonsko)

Genmaicha vytvořená tak, jak to mají rádi samotní farmáři na organické čajové farmě v Uji, odkud pochází. S ohledem na počasí během roku i krátce před sklizní farmáři modifikují dobu, po kterou je čas zastíněný před sluncem a dobu, po kterou jsou lístky vystaveny horké páře během procesu zastavení oxidace.

Překlad názvu Genmaicha jako „hnědý rýžový čaj“ napovídá o jaký čaj se jedná. Tato specialita, kterou japonci pijí po staletí, je směsí čaje Sencha (v tomto případě z druhé sklizně) a pražením dohněda zbarvených zrnek rýže. Tato netradiční kombinace vznikla před přibližně sto lety v malém čajovém obchodě ve městě Kyoto. V té době byl čaj příliš drahý pro každodenní popíjení a tak byla do levného čaje Bancha přidávána běžně dostupná pražená rýže, aby se zvětšil objem připraveného nápoje. Čaj s rýží se postupně rozšířil a stal se oblíbeným mezi venkovským lidem. Postupem času byla Bancha nahrazena kvalitním čajem Sencha a Genmaicha se stala oblíbenou ve všech vrstvách společnosti. Čaj nabízí žlutohnědý aromatický nálev nasládlé chuti s ořechovými složkami. Zelený čaj není dominantní, nicméně do celkového vjemu přispívá žádoucí trpce svíravou chutí čaje Sencha. Genmaicha obsahuje malé množství kofeinu, takže se hodí i pro podvečerní pití, Sencha a pražená chuť jej předurčuje k pití po jídle. Genmaicha se někdy zlehčeně nazývá „popcornový čaj“, neboť při pražení rýže se tato někdy nafoukne a vyskočí jako popcorn.

Další podrobnosti
Země původuJaponsko
Místo původuKyoto, Uji
Formasypaný čaj
KultivarYabukita

Napsat recenzi

Prosím přihlaste se nebo se registrujte pro napsání recenze
  • Kód výrobku: GT0484
  • Dostupnost: Na skladě
  • 215 Kč
  • Cena bez DPH: 187 Kč
  • Cena v bonusových bodech: 860

Dostupné možnosti

Tagy: farmářská, genmaicha, japonsko