Tento web používá soubory cookie, aby Vám nabídnul co nejvíce personalizovaný obsah a zpříjemnil tak Váš nákup. Používáním souhlasíte s našimi pravidly pro používání souborů cookie.

Dračí studna od jezera Qiandao ORGANIC | Qian Dao Ming Qian Long Jing

New Dračí studna od jezera Qiandao ORGANIC | Qian Dao Ming Qian Long Jing | GoodTea.eu

Dračí studna od jezera Qiandao ORGANIC | Qian Dao Ming Qian Long Jing (Ćína)

Organická zahrada, na které byl sklizen tento čaj leží u jezera Qiandao v okrese Chun’an města Hangzhou v provincii Zhejiang. Vládne zde subtripické klima s průměrnou roční teplotou 17.0 °C. Čaje zde sklizené mají výraznou, plnou dlouhotrvající vůni, jsou sladké a jemné. V chuti je možno rozpoznat celé spektrum tónů, mezi nimiž nejznámější jsou orchidej a vlašský ořech.

Kultivat použitý pro tento čaj se často nazývá velkolistý Jiukeng. Původně byl nalezen v oblasti Chun’an, Kaihua v provincii Zhejiang a v oblasti Shexian v provincii Anhui. V padesátých letech minulého století se postupně rozšířil do dalších čajových oblastí kolem Zhejiangu. V roce 1985 byl certifikován společností National Crop Variety Certification Committee pod číslem GS13023-1985 jako národní odrůda (druh). Suché listy čaje z tohoto kultivaru obsahují kolem 3.4% aminokyselin, 20.9% polyfenolů, 13.3% katechinů a 4.1% kofeinu, což je ideální složení pro výrobu zeleného čaje.

Čaj byl vyroben velmi tradiční metodou, která byla již většinou producentů zapomenuta (nebo ignorována pro větší pracnost). Čaj se opéká ve wok pánvi za stálého převracení lístků až do té doby, dokud nejsou natolik křehké, že se velmi jednoduše zlomí. Na rozdíl od jiných Dračích studen byla však tato pečena dvakrát za sebou při různých teplotách, což ještě pomohlo vylepšit již tak skvělou jemnou chuť.

Zelený čaj Dračí studna (Long Jing) se obecně považuje za jeden z desíti nejlepších čínských čajů a je velmi často podáván během statních návštěv v Číně. Během vlády dynastie Ming se tento čaj stal velmi populární a za vlády císaře Shunzhiho z dynastie Ming byl na vrcholu své oblíbenosti. Shunzhi si tento čaj velmi oblíbil, což vešlo ve známost a Dračí studna se stala častým dárkem pro císaře při audiencích.

Další podrobnosti
Země původuČína
Místo původuQiandao, Chun'an, Hangzhou, Zhejiang, China
Formasypaný čaj
KultivarJiu Keng

Napsat recenzi

Prosím přihlaste se nebo se registrujte pro napsání recenze
  • Kód výrobku: GT0612
  • Dostupnost: Na skladě
  • 488 Kč
  • Cena bez DPH: 424 Kč
  • Cena v bonusových bodech: 3876

Dostupné možnosti

Tagy: dračí, studna, jezera, qiandao, organic, ming, long, jing, ćína