Tento web používá soubory cookie, aby Vám nabídnul co nejvíce personalizovaný obsah a zpříjemnil tak Váš nákup. Používáním souhlasíte s našimi pravidly pro používání souborů cookie.

Císařský tipsový Pu Er ORGANIC | Gong Ting Pu Er

Císařský tipsový Pu Er ORGANIC | Gong Ting Pu Er | GoodTea.eu

Císařský tipsový Pu Er ORGANIC | Gong Ting Pu Er (Ćína)

Čajové lístky pro tento tmavý Pu Er pochází z organické zahrady Tuanjie Dazhai položené v nadmořeské výšce 1,800 m v okrese Cangyuan. Mírné vlhké klima a horská poloha způsobují, že je zahrada zahalena mlhou a mraky v průběhu celého roku, má dostatnek vláhy i slunečních paprsků. Časté deště dávají čaji krásnou barvu a skvělou chuť. Okres Cangyuan se nachází na jihovýchodě města Lincang. Je to relativně malá oblast s velkým počtem lidí s národností Wa, kteří jsou původními pěstiteli čaje v oblasti. Cangyuan je také jedno z míst, kde se nacházejí ty nejstarší čajové stromy různě roztroušené a ukryté v horách.

Pro tento čaj farmáři vybírají jen nejkvalitnější lístky a pupeny. Slovo "císařský" v názvu čaje je odvozeno od názvu kvalitativní třídy, která bývala dodávána během dynastie Han (před více než 1,800 lety) na císařský dvůr. Vůně čaje může někomu připomínat vůni sladké rýže, je velmi jemná, nicméně plná, se sladkou koncovkou. Čaj je to relativně mladý (2-3 roky), proto jeho chuť není tak komplexní jako u starých čajů Pu Er. Čaj by se tak dal doporučit jako znalcům, tak i puerovým začátečníkům.

Přes skvělou polohu zahrady v kompletně čistém prostředí se farmáři  snaží o moderní organické postupy, jako příklad můžeme uvést udržování vzdálenosti bezi stromy, pravidelné odplevelení, mechanické pasti na škůdce a návnady, apod.

Další podrobnosti
Země původuČína
Místo původuYunnan, Cangyuan, Lincang
Formasypaný čaj

Napsat recenzi

Prosím přihlaste se nebo se registrujte pro napsání recenze
  • Kód výrobku: GT0567
  • Dostupnost: Na skladě
  • 325 Kč
  • Cena bez DPH: 283 Kč

Dostupné možnosti

Tagy: císařský, tipsový, organic, gong, ting, ćína