Tento web používá soubory cookie, aby Vám nabídnul co nejvíce personalizovaný obsah a zpříjemnil tak Váš nákup. Používáním souhlasíte s našimi pravidly pro používání souborů cookie.

Žluté pupeny z Jinzhai | Jin Zhai Huang Xiao Cha

Žluté pupeny z Jinzhai | Jin Zhai Huang Xiao Cha | GoodTea.eu

Žluté pupeny z Jinzhai | Jin Zhai Huang Xiao Cha (Ćína)

Žlutý čaj vypěstovaný, sklizený a zpracovaný zcela bez jakékoliv mechanizace na malé rodinné farmě v provincii An Hui, která je původním a tradičním místem produkce žlutých čajů. Tradiční postup zpracování žlutých čajů je časově mnohem náročnější než postup zpracování zelených čajů. Fáze sušení je výrazně pomalejší, po dobu které je čaj zabalen do papíru nebo látky, a dle tradičních postupů může trvat až 3 týdny. Na konci tohoto období mají čajové lístky přirozeně nažloutlou barvu a čaj přichází o travnatý charakter, který bývá spojován se zelenými čaji.

Čajové lístky pro žlutý čaj z Anhui jsou ručně sušeny žárem z dřevěného uhlí, kupeny a rozprostírány pořád dokola dokud se veškerá voda nevypaří nejen z lístků, ale i ze stopek, což zapříčiní plnou chuť. Velmi mírná oxidace (10 %) dodá tomuto pravému žlutému čaji mírně pikantní lehoučce ořechovou chuť obohacenou sladkou chuť pečeného chřestu, to vše při zachování všech antioxidantů jako má zelený čaj. Není potřeba se strachovat o expiraci tohoto čaje, stejně tak se Vám nepodaří jej lehce přelouhovat (jako např. zelené čaje), neboť náročný proces zpracování tohoto čaje jej vybaví velmi dlouhou životností, odolností a stálostí. Náš žlutý čaj z Anhui je vskutku jedním z posledních ortodoxních čajů vůbec.

Díky dlouhé fázi sušení žlutého čaje je proces zpracování zeleného čaje levnější a pro pěstitele atraktivnější, což na relativně dlouhou dobu postavilo žluté čaje na samý okraj zájmu zákazníků. Čaj nabízí jemnou a osvěžující nasládlou chuť bez hořkých složek, vůně je květinově jemná. Chuť se s dalšími nálevy vyvíjí a mírně posiluje.

Další podrobnosti
Země původuČína
Místo původuAnhui, Jin Zai Shan
Formasypaný čaj
Míra oxidace10 %

Napsat recenzi

Prosím přihlaste se nebo se registrujte pro napsání recenze
  • Kód výrobku: GT0547
  • Dostupnost: Na skladě
  • 488 Kč
  • Cena bez DPH: 424 Kč

Dostupné možnosti

Tagy: žluté, pupeny, jinzhai, huang, xiao, cha, ćína