Tento web používá soubory cookie, aby Vám nabídnul co nejvíce personalizovaný obsah a zpříjemnil tak Váš nákup. Používáním souhlasíte s našimi pravidly pro používání souborů cookie.

Black Fusion z Doke - Hand Made Organic | Bihar Black Fusion

Black Fusion z Doke - Hand Made Organic | Bihar Black Fusion | GoodTea.eu

Black Fusion z Doke - Hand Made Organic | Bihar Black Fusion (Indie)

Majestátná řeka Doke River protéká s respektem východoindickým státem Bihár jakoby věděla, že teče zemí Buddhy. Již na první pohled se okolí řeky jeví jako ideální podmínky pro pěstování čaje, ale teprve průkopníci jako Rajiv Lochan měli odvahu to zkusit.

Prohlédneme-li si čaj Black Fusion, uvidíme poměrně velké listy, které podstoupily pracné ruční rolování. Místo třepení nebo sekání lístků si výrobce pro narušení buněčných struktur lístků vybral intenzivní ruční rolování. Tato metoda vede k odlišnému stylu chuti čaje. Vidíme tmavou homogenní barvu lístků, malé rozdíly ve velikosti lístků také svědčí o nadstandardní kvalitě. Vůně je výrazná, velmi lehce zemitá, evokuje vlhké dřevo, mokré podzimní listí a spadané ovoce v ovocném sadu.

MIlovníci čaje známí stylu moderních indických prvních sklizní mohou čaj podezírat z přesušení, ale je to jen zdání i přesto, že lístky působí velmi křehkým dojmem. Může za to nová hypokaustní pec, kterou si v Doke pořídili? Mokré lístky jasně ukazují pupeny a první lístek, občas se objeví malý druhý lístek, ale to je spšíe vyjímka. Lístky jsou prakticky neporušené. Během zpracování dochází k intenzivnímu rolování, proto není divu, že se málokdy s prvním nálevem plně otevřou. Nabízí se otázka, jestli se zcela výhradní nákladné ruční zpracování tohoto čaje vyplatí a projeví na samotném nálevu. Vůně mokrých lístků je zaoblenější, vnímáme výraznější pižmo. Vůně cedrového dřeva.

Pro správné louhování použíjte teplotu ne vyšší než 90 °C po dobu 2-3 minut. Doporučujeme skleněnou konvičku. Vyplatí se experimentovat s krátkými čaji louhování při použití většího množství lístků (podobně jako u Gong Fu Cha). Po zalití dostáváme nálev teplé červenohnědé barvy jakou má stará měď. Nálev je mimořádně čistý a průzračný, drobné sedimenty usedají na dno během pár vteřin. To je důkazem perfektní přípravy lístků a pečlivé prosévání. Po chvíli vnímáme vůni cedru a zvěřiny, je mírně zemitá, ale ne mechová. Mírná esterifikace. Osobní záliba Rajiva Lochana v čajích Pu Er se projevuje i u tohoto čaje, nicméně čaj neprošel žádnou fermentací. Mnoho zákazníků, kteří čaj vyzkoušeli, jej označili jako sladký, někomu voní po medu, někomu po ovoci. Cesty chuti jsou nevyspitatelné.
Další podrobnosti
Země původuIndie
Místo původuBihar, Doke Tea Estate
Formasypaný čaj
KultivarAssamica TV 25 / TV 26
Nadmořská výška122 m / 400 stop
Lot #Enigma Gold
Datum sklizně18. 5. 2017

Napsat recenzi

Prosím přihlaste se nebo se registrujte pro napsání recenze
  • Kód výrobku: GT0520
  • Dostupnost: Na skladě
  • 288 Kč
  • Cena bez DPH: 250 Kč
  • Cena v bonusových bodech: 1152

Dostupné možnosti

Tagy: black, fusion, doke, hand, made, organic, bihar, indie