Tento web používá soubory cookie, aby Vám nabídnul co nejvíce personalizovaný obsah a zpříjemnil tak Váš nákup. Používáním souhlasíte s našimi pravidly pro používání souborů cookie.

Wakoucha ORGANIC

Wakoucha ORGANIC | GoodTea.eu

Wakoucha ORGANIC (Japonsko)

Japonské černé čaje získaly pojmenování "Wakoucha" poměrně nedávno ("Wa" znamená "japonský", "Koucha" znamená "černý čaj"). Přestože už si to většina japonců nepamatuje, japonské černé čaje mají více než 130 let dlouhou historii jako exportní produkt. Ve své době, přibližně od poloviny éry Meiji do poloviny éry Showa (1880-1950), byl japonský černý čaj hlavním obchodním artiklem. Roční hrubá produkce ve špičkách dosahovala až 8500 tun. I přes prudký ekonomický růst po 2. světové válce se nestaly japonské černé čaje konkurenceschopné v globálním měřítku, nicméně řada pěstitelů je i tak nepřestala vyrábět a v poslední době získávají zpět na pozornosti.

Pro výrobu japonských černých čajů se používá celá řada kultivarů, v našem případě je to Yabukita やぶきた. Náš čaj Vám nabídne plnou sladkou ovocně květinovou chuť se špetkou karamelu a minimem trpkosti. Náš čaj roste v provincii Shizuoka, v okrese Harunocho Isagawa a někteří obchodníci jej přirovnávají k nejkvalitnějším černým čajům z plantáží Nuwara-Elliya nebo Kandy na Srí Lance.

Další podrobnosti
Země původuJaponsko
Místo původuHarunocho Isagawa, Shizuoka
Formasypaný čaj
KultivarYabukita

Napsat recenzi

Prosím přihlaste se nebo se registrujte pro napsání recenze
  • Kód výrobku: GT0482
  • Dostupnost: Na skladě
  • 379 Kč
  • Cena bez DPH: 330 Kč
  • Cena v bonusových bodech: 1516

Dostupné možnosti

Tagy: wakoucha, organic, japonsko