Tento web používá soubory cookie, aby Vám nabídnul co nejvíce personalizovaný obsah a zpříjemnil tak Váš nákup. Používáním souhlasíte s našimi pravidly pro používání souborů cookie.

Bílý taiwanský Rudý nefrit TTES.18 | Hong Yu Bai Cha Tiao Xing

Bílý taiwanský Rudý nefrit TTES.18  | Hong Yu Bai Cha Tiao Xing | GoodTea.eu

Bílý taiwanský Rudý nefrit TTES.18 | Hong Yu Bai Cha Tiao Xing (Tchajwan)

Red Jade White 紅玉白茶 je vzácný tchajwanský bílý čaj ručně vyrobený z kultivaru Hong Yu TTES.18. Tento expertně zavadlý a velmi lehce přirozeně oxidovaný čaj nabízí lehký nálev, který je mimořádně komplexní. Tento čaj se pěstuje s ohledem na ty nejvyšší ekologické standardy v okrese Mingjian v provincii Nantou.

Po sklizni prošly lístky procesem zavadání a následně byly lehce rolovány pro minimální oxidaci. Bílý Rudý nefrit se vyrábí z kultivaru Hong Yu TTES.18, který je obvykle vyhrazen pro černý čaj, jako je například náš černý Rudý nefrit z Yuchi nebo Rudý nefrit GABA. Kultivar Hong Yu byl vyvinut na Tchajwanu v rámci nedávného snažení o oživení produkce černého čaje v zemi. Byl vyvinut z kmene Assamica z Barmy a místního divokého čaje z Tchajwanu.

Kultivar Hong Yu má jedinečný aromatický profil, který je velmi výrazný; Vytváří složité černé čaje s hladkým pikantním charakterem a výraznými mentolovými a eukalyptovými tóny, které vytvářejí příjemně medicinální chuťovou hranu. Zkroucené listy tohoto tchajwanského bílého čaje mají tmavý vzhled. Produkují nálev žluté barvy s dřevnatými a eukalyptovými aromatickými látkami. Chuť je zvláště jemná a lehká. Sladce pikantní profil má květinové a krémové tóny. Chuť začíná u dřeva, eukalyptu a mentolu a vyvíjí se směrem ke květinám a exotickému ovoci.

Další podrobnosti
Země původuTaiwan
Formasypaný čaj
KultivarHong Yun
Nadmořská výška800 m. n. m.

Napsat recenzi

Prosím přihlaste se nebo se registrujte pro napsání recenze
  • Kód výrobku: GT0608
  • Dostupnost: Na skladě
  • 369 Kč
  • Cena bez DPH: 321 Kč

Dostupné možnosti

Tagy: bílý, taiwanský, rudý, nefrit, ttes.18, hong, bai, cha, tiao, xing, tchajwan