Tento web používá soubory cookie, aby Vám nabídnul co nejvíce personalizovaný obsah a zpříjemnil tak Váš nákup. Používáním souhlasíte s našimi pravidly pro používání souborů cookie.

2017 Darjeeling Rohini SFTGFOP1 Jethi Kupi FF EX 05

-37% 2017 Darjeeling Rohini SFTGFOP1 Jethi Kupi FF EX 05 | GoodTea.eu

2017 Darjeeling Rohini SFTGFOP1 Jethi Kupi FF EX 05 (Indie)

Rohini vždy patří mezi první čaje první sklizně čajů Darjeeling díky poloze v nižší nadmořské výšce a náš čaj patří mezi to nejlepší co tato zahrada nabízí. Na první sklizeň až neobvykle plná vůně a chuť evokuje sladké mandle a vlašské ořechy zabalené do květinově sladkého aroma, to vše se špetkou koření a máty. Zkušený nos ve vůni rozezná pomerančovou kůru. Čajová oblast Rohini je rozdělena do 4 oblastí. Výškově nejníže položená je Jaberhat (24 hektarů), o něco výše jsou to oblasti Kotidhara a Pailodhora (dohromady 76 hektarů) a nejvýše položená oblast se jmenuje Tukuriya, která se rozhléhá až k městu Kurseong. Zde většinu tvoří více než 100 let staré stromy.

Lot EX 05 má pouze 7 kg a dominuje mu sladká květinová chuť. Zkušení obchodníci s čajem již vědí, že pouze první sklizené dávky (lots) čaje Rohini skutečně stojí za to. S každým novým dnem se sklízí a zpracovává větší množství čaje a kvalita klesá. EX 05 je sladký horký i studený, pozdější čaje mají tendenci hořknout jakmile se čajová miska začně ochlazovat.

Další podrobnosti
Země původuIndie
Místo původuDarjeeling, Rohini Tea Estate
Formasypaný čaj
Lot #EX 05
Datum sklizně13.2.2017

Napsat recenzi

Prosím přihlaste se nebo se registrujte pro napsání recenze
  • Kód výrobku: GT0515
  • Dostupnost: Na skladě
Pospěště si! Akce končí za:
  • 425 Kč
  • 269 Kč
  • Cena bez DPH: 234 Kč
  • Cena v bonusových bodech: 1700

Dostupné možnosti

Tagy: 2017, darjeeling, rohini, sftgfop1, jethi, kupi, indie