Tento web používá soubory cookie, aby Vám nabídnul co nejvíce personalizovaný obsah a zpříjemnil tak Váš nákup. Používáním souhlasíte s našimi pravidly pro používání souborů cookie.

2013 Zi Ya Pu Er v zelené mandarince - dárkový tubus

2013 Zi Ya Pu Er v zelené mandarince - dárkový tubus | GoodTea.eu

2013 Zi Ya Pu Er v zelené mandarince - dárkový tubus (Ćína)

Pu Er pro tuto mandarinku pochází z yunnanského pohoří Bulong a jedná se o tzv. fialový Pu Er -Zi Ya. Lístky byly sklizeny v roce 2013. Konkrétně v mandarince najdete malé lístky z čajovníků starých až několik set let. Čaj obsahuje velké množství antioxidantů zvaných antokyany, které jsou důvodem pro fialové zbarvení. Pu Er má velmi příjemnou vyváženou chuť bez výrazné zemitosti nebo trpkosti. Zelená mandarinka mu dodává velmi svěží charakter.

Mandarinka obsahuje přibližně 11 g čaje. Způsobů přípravy je několik. Buď můžete čaj z mandarinky vyjmout a zalévat zcela bez kůry, i tak ucítíte její svěží chuť, neboť Pu Er měl dost času vůni absorbovat. Nejběžnější způsob je odlomit kousek kůry a louhovat dohromady s čajem, můžete tak naladit množství citusové chuti v čaji. Velmi zajímavým způsobem přípravy je zalévat mandarinku vcelku s čajem uvnitř. V tomto případě s prvními nálevy pijete pouze svěží odvar z mandarinkové kůry, ale postupem času začně čaj pronikat skrze kůru, mandarinka se začně zvětšovat a chuť čaje Pu Er bude výraznější a výraznější. Zde se ale připravte na mnoho desítek nálevů.
Další podrobnosti
Zpracování (Pu Er)černý / shu 熟
Země původuČína
Místo původuYunnan
Formasypaný čaj

Napsat recenzi

Prosím přihlaste se nebo se registrujte pro napsání recenze
  • Kód výrobku: GT0548
  • Dostupnost: Na skladě
  • 595 Kč
  • Cena bez DPH: 517 Kč
  • Cena v bonusových bodech: 2380

Dostupné možnosti

Tagy: 2013, zelené, mandarince, dárkový, tubus, ćína